משפט לובי

שלטון החוק ועליונות המשפט

23 פברואר 2017

הקדמתו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, פרופ' אהרן ברק, לחוברת 'הפרדת רשויות ועליונות המשפט בדמוקרטיה הישראלית בהשקפתו של מנחם בגין' בהוצאת מרכז מורשת בגין

דגל דרוזי

יישובי הדרוזים בגולן ובסוריה: ההתפתחות בארץ

29 ינואר 2017

כשהתקבלה ההחלטה בכנסת להחיל החוק הישראלי על רמת הגולן , התנגדו לו חלק מהתושבים הדרוזים בגולן. חלק מהם עשו זאת במטרה שיוכלו לשמור את הקשר עם קרוביהם הדרוזים בסוריה. מאז השתנו כמה דברים, והיישובים הדרוזים בגולן תחת שלטונה של ישראל התפתחו פי 10 בהשוואה ליישובים הדרוזים בצד הסורי.

הנסיכים - לובי

מקומם של דור "הנסיכים" בציבוריות הישראלית

7 דצמבר 2016

בספרו "הנסיכים" מתאר ד"ר גיל סמסונוב את גילגולה של התנועה הרוויזיוניסטית החל מהיווסדה על ידי זאב ז'בוטינסקי דרך הקמת תנועת החרות, גח"ל והליכוד ועד לימינו אנו. ישבנו עמו לשיחה על מעמדו של דור הנסיכים ועל מקומם של אלו המוגדרים נסיכים בציבוריות הישראלית על שלל תחומיה.

דיוקן אצ"ג: טלי רומם

תערוכה: פוטופואטיקה בעקבות יצירתם של זאב ז'בוטינסקי ואצ"ג

5 דצמבר 2016
ביום ה' ה-17.11.16 ערך בית ספר 'מוסררה' לאמנות את ערב הפתיחה לתערוכת 'פוטופואטיקה' המפגישה בין צילום, איור, וידיאו ושירה....
אצ"ל

מוסר מחתרתי

13 ספטמבר 2016

"צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם" אנחנו שומעים מפי מנהיגים ישראלים חדשות לבקרים. בעונה 6 הוסיפה "ארץ נהדרת" סיוג קל: "…או לפחות מהחמישה המוסריים מכולם". איך בכלל אפשר למדוד מוסריות של צבא? הרי כל אזרח בכל מדינה יסבור כי הצבא במדינתו הוא – ודווקא הוא – המוסרי מכולם.

נשיא המדינה ראובן ריבלין במהלך ערב ההשקה

אהבת חירות האדם

25 יולי 2016

בתאריך 15.11.2015 קיימנו ערב עיון בבית הנשיא בירושלים לכבוד השקת סדרת חוברות הגותו של ראש הממשלה השישי מנחם בגין.
אלה דבריו של כבוד הנשיא מר ראובן ריבלין אותם נשא.